Kosmetyki czy dermokosmetyki – co wybrać

Kosmetyki czy dermokosmetyki – co wybrać?

Czym są kosmetyki – każdy wie. To produkty do stosowania na Nasze ciało, które przede wszystkim poprawiają jego wygląd. Od pewnego czasu popularnym jest stosowanie dermokosmetyków – czym różnią się one od “zwykłych” kosmetyków? Który z tych produktów przyniesie Nam więcej korzyści podczas stosowania?

Odwiedź aptekę lub przejrzyj magazyny o modzie i urodzie, a przekonasz się, jak zachwalane są dermokosmetyki. I słusznie, ponieważ testy naukowe wykazały ich wysoką skuteczność. Ale czym dokładnie jest produkt dermokosmetyczny? Oto kilka informacji, które powinny wyjaśnić wszelkie pytania.

Od zdrowia do piękna – dermokosmetyki

Dermokosmetyki to miejsce, w którym spotykają się kosmetyka i dermatologia – czyli piękno i zdrowie. W dzisiejszych czasach lepiej rozumiemy, jak skóra reaguje na zewnętrzne czynniki, takie jak światło słoneczne lub zanieczyszczenia. Wiemy więcej o tym, dlaczego i w jaki sposób skóra starzeje się i traci jędrność, pojawiają się zmarszczki i rozwijają się choroby skórne.

Rosnąca wiedza i większy popyt ze strony kobiet na autentycznie i skuteczne produkty przyczyniły się do rozwoju i łatwej dostępności produktów, które wcześniej były ograniczone jedynie do dziedziny medycyny.

Ściśle mówiąc, produkty dermokosmetyczne nie są stricte produktami kosmetycznymi, a mimo to zdecydowanie poprawiają piękno.

Jakie produkty mają prawo być oznaczone jako dermokosmetyki?

Aby zakwalifikować produkt jako produkt dermokosmetyczny, musi on zawierać substancje czynne, których skuteczność przeciw konkretnemu problemowi została ustalona poprzez rygorystyczne testy laboratoryjne.

Produkty dermokosmetyczne zostały specjalnie opracowane, aby przywrócić zdrowie skóry. Poprawiając wygląd skóry, jednocześnie chronią przed naturalnym jej starzeniem się i skutecznie spowalniają ten proces.

Wnikliwe działania dermokosmetyków

Produkty dermokosmetyczne zapewniają dogłębne działanie. Aby zrozumieć, jak działają, musisz wiedzieć, że skórka składa się z trzech warstw:

  • Naskórek,
  • Skóra właściwa,
  • Warstwa podskórna,

Produkty dermokosmetyczne składają się z drobnych cząsteczek, które przenikają do skóry właściwej i warstwy podskórnej. Na tej głębokości mają optymalny wpływ na:

  • Korygowanie problemów skórnych,
  • Ochronę tkanki skórnej,
  • Zapobieganie niepożądanym oznakom, takim jak zmarszczki czy zbyt szybkie starzenie się skóry,

A co z produktami określanymi jako kosmetyki?

Produkty o niższej jakości działań leczniczy nie zawierają tych samych składników aktywnych i nie spełniają wymagań medycznych, jak dzieje się to w przypadku dermokosmetyków. Wybierając “zwykłe” kosmetyki, możesz zaoszczędzić kilka złotych, ale możesz nie uzyskać efektów, jakich oczekujesz.

Aby uzyskać realne korzyści, zainwestuj w uznane, przetestowane i naprawdę skuteczne produkty dermokosmetyczne!

Jeśli potrzebujesz porady, jakie dermokosmetyki wybrać, poproś w aptece lub drogerii o pomoc w znalezieniu odpowiedniego produktu dla Ciebie i dla Twojego budżetu.