Poradnik doboru perfum

Poradnik doboru perfum

Wielu klientów ma duży problem z tym jak dobrać perfumy, aby pasowały do każdej okazji. Ponieważ dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn, zachęcamy do lektury poradnika, dzięki któremu łatwiej będzie znaleźć dla siebie pasujący zapach.

Czy wybór perfum ma większe znaczenie?

Odpowiednie perfumy nie tylko zwiększają pewność siebie, ale też sprawiają, że inne osoby lepiej nas odbierają. Dlatego właśnie nie można zostawiać doboru zapachu przypadkowi i kierować się ładnym opakowaniem lub promocją w sklepie, tylko należy zwrócić na dobór zapachu tak samo dużą uwagę jak na kwestie związane z zakładanymi każdego dnia ubraniami czy też rozmaitymi dodatkami.

Popularne rodzaje zapachów

Większość perfum, wód perfumowanych oraz wód toaletowych można przypisać do czterech podstawowych grup zapachowych. Są to zapachy orientalne, zapachy cytrusowe, zapachy kwiatowe oraz zapachy szyprowe. Szukając tych ostatnich należy mieć na uwadze, że obecnie niemożliwe jest kupienie nowych perfum o tradycyjnym składzie, gdyż został on wycofany przez Unię Europejską z powody silnej ilości alergenów.

Kawa ułatwiająca znalezienie zapachu

Odwiedzając perfumerię, większość osób korzysta z darmowych testerów i psika nimi na rękę lub dedykowany patyczek. Należy jednak mieć świadomość tego, że już po około trzech zapachach trudno jest rozróżnić każdy następny. Na szczęście wystarczy przed sprawdzeniem wybranego zapachu powąchać ziarna kawy, aby można było w pełni docenić każdy sprawdzany zapach. Na pewno ułatwi to ewentualne zakupy.

2 komentarze do “Poradnik doboru perfum

Możliwość komentowania jest wyłączona.